TŁUCZEŃ

Tłuczeń

Tłuczeń jest rodzajem kruszywa budowlanego, pochodzenia naturalnego, które powstaje na skutek łamania skał. Powierzchnie mają szorstką, a kształtem są podobne do ostrosłupa bądź sześcianu. Jest to idealny materiał przeznaczony do utwardzania nawierzchni drogowych oraz wykorzystywany jako podsypka przy torach kolejowych. Jego zadaniem w takich przypadkach jest nie tylko utwardzanie powierzchni ale też sprężyste przyjmowanie nacisków kół pojazdów. Nadaje się znakomicie również do utwardzania parkingów oraz wjazdów na posesje.Takie rozwiązanie nie wymaga zbyt dużego nakładu pracy, lecz trzeba pamiętać o dosypywaniu tłucznia i usuwaniu roślinności aby zachować estetykę. Często wykorzystuje się go do produkcji betonu ze względu na wysoką jakość jak i dostępność różnych rodzajów tego kruszywa. Na rynku jest duży wybór tłucznia, można dobrać wielkość bryłek potrzebnych nam do zasypu bądź utwardzenia oraz ilość. Cena tego materiału jest stosunkowo niska i wynosi około 40 złotych za tonę, lecz zależy ona od frakcji.

Prezentowany w tej zakładce naszej strony internetowej tłuczeń dostępny jest dla naszych klientów w kilku frakcjach do wyboru. Dzięki temu mogą Państwo z łatwością dopasować rodzaj i wielkość kruszywa do swoich indywidualnych potrzeb. Frakcja średnia, jaką wyróżnia się ten rodzaj kamieni, zapewnia szerokość ziaren od 2 mm do 63 mm — oznacza to, że znajdzie swoje zastosowanie nie tylko do utwardzania powierzchni, ale także tworzenia drenaży, zmiany wysokości terenu czy specjalistycznych mieszanek betonowych do elementów konstrukcyjnych budynków takich jak stropy, czy fundamenty.

Więcej informacji na temat aktualnie dostępnych rodzajów tłucznia otrzymają Państwo, kontaktując się z naszymi pracownikami pod adresem mailowym biuro@wpbtransport.pl lub dzwoniąc pod numer 602-551-449 i 513-344-511. Dzięki fachowemu doradztwu oraz specjalistycznej wiedzy pomożemy dobrać kruszywo, które spełni wszystkie Państwa potrzeby i oczekiwania. Co więcej, oferujemy także usługę transportu dowolnej ilości wybranego kruszywa. 

Kontakt

Wyrażam zgodę

ul. Pocztowa 6
83-034 Trąbki Wielkie

Szybki kontakt!
+
Wyślij!