Rozbiórki metodą tradycyjną

Firma WPB Transport świadczy usługi budowlane ponad 30 lat – w tym czasie nabyliśmy najwyższe kwalifikacje, potwierdzone certyfikatami, mieliśmy okazję realizować nawet największe i najbardziej niestandardowe zlecenia, a także lepiej poznaliśmy oczekiwania i potrzeby naszych Klientów. Naszą specjalnością są przede wszystkim rozbiórki metodą tradycyjną różnego rodzaju obiektów budowlanych. Nie obawiamy się wielkości obiektu, jego przeznaczenia, konstrukcji czy wykorzystanych materiałów – znakomicie poradzimy sobie z każdym zleceniem.

Na czym polega „tradycyjność” tej metody?

Jak sama nazwa wskazuje jest to klasyczne rozwiązanie, stosowane właściwie tak długo, jak samo drewno do wybudowania obiektu. Pozwala krok po kroku rozłożyć każdy element konstrukcyjny budynku na części, tak aby można je było wywieźć w celach recyklingowych czy po prostu do ostatecznego zniszczenia. W rezultacie na terenie nie będzie już stać żadna konstrukcja i będzie można go przeznaczyć do ponownego wykorzystania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć metodę tradycyjną z chemiczną czy ręczną.

Jak należy przygotować się do procesu?

Będziemy Państwa prosić, jeżeli jest to możliwe, o dostarczenie wszelkiej dokumentacji technicznej dotyczącej budynku. Pozwoli to naszej firmie opracować najszybszy, a zarazem najdokładniejszy projekt rozbiórki, zachowując pełne bezpieczeństwo wobec wszystkich stron. Na tej podstawie będzie można także opracować harmonogram prac. Resztą zajmiemy się my – ogrodzimy teren, upewnimy się, że wszystkie instalacje zostały odłączone oraz zaczniemy realizować właściwą część naszych prac – czyli rozbiórkę obiektu.

Dlaczego warto wybrać WPB Transport?

Ponieważ wyróżniamy się tym, czego nie jest w stanie zapewnić wiele firm znajdujących się obecnie na rynku – znakomitą współpracą w zespole, która pozwala jeszcze lepiej zrealizować wszystkie prace. Skąd ona wynika? Jesteśmy firmą rodzinną, więc znamy się wzajemnie jak nikt inny, co przekłada się na skuteczność naszych rozbiórek metodą tradycyjną.

WPB Transport to także rozbiórki metodą tradycyjną elementów drogowych i torowisk, a także rozmaitych obiektów handlowe, fabryk, magazynów itd. Ponadto zajmujemy się kruszeniem ścian betonowych, żelbetonowych, cięciem konstrukcji metalowych, demontażem pomieszczeń biurowych.

Wyburzanie budynków to trudne i potencjalnie niebezpieczne przedsięwzięcie, które wymaga drobiazgowej wiedzy oraz bezwzględnego przestrzegania procedur bezpieczeństwa. Właśnie dlatego tak istotne jest, by powierzyć to zadanie doświadczonym specjalistom. Pracownicy firmy WPB Transport doskonale znają wszystkie procedury oraz mają doświadczenie przy realizacji zleceń związanych z rozbiórką budynków. Współpraca z nami stanowi gwarancję, że wszystkie prace przebiegną sprawnie i bezproblemowo.

Rozbiórka metodą tradycyjną

Wyburzanie budynków metodą tradycyjną są prowadzone od wielu lat. Dzięki niej możliwe jest rozłożenie wszystkich elementów konstrukcyjnych, odzyskując część materiałów w celach recyklingowych lub zniszczenia. Ostatecznie powierzchnia działki zostaje oczyszczona ze wszystkich elementów konstrukcyjnych w taki sposób, że może zostać wykorzystana na nowo.

Jak przebiega proces wyburzania budynków metodą tradycyjną?

Cały proces rozpoczyna się od przygotowania terenu rozbiórki. Należy go precyzyjnie wyznaczyć oraz zabezpieczyć, by upewnić się, że nikt postronny na niego nie wkroczy i nie na razie się na niebezpieczeństwo, a pracownicy będą mieli możliwość bezpiecznego oraz sprawnego realizowania swojej pracy. Plac koniecznie musi być ogrodzony oraz odpowiednio zabezpieczony.

Ten etap ma kluczowe znaczenie dla przeprowadzanych prac. Należy zadbać nie tylko o miejsce rozbiórki, ale także na jej sąsiedztwo. Warto zwrócić uwagę na obiekty w otoczeniu oraz ich wrażliwość na kurz i wibracje. Konieczne jest również odłączenie wszelkich instalacji doprowadzających media do obiektu.

Następnym etapem są właściwe prace rozbiórkowe polegająca na zrównaniu go z ziemią przy pomocy ciężkiego sprzętu.

Gdy obiekt jest już wyburzony, nadchodzi czas na pozbycie się gruzu oraz resztek różnego rodzaju materiałów budowlanych. W momencie, gdy ten etap prac zostaje zakończony, pozostaje jedynie wyrównanie terenu oraz ostateczne uprzątnięcie terenu.

Zachęcamy do kontaktu!

Jeśli chcesz, by cały proces wyburzania przebiegł sprawnie i bezproblemowo, a do tego był zrealizowany zgodnie z przepisami, skorzystaj z pomocy doświadczonych fachowców. Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami!

Kontakt

Wyrażam zgodę

ul. Pocztowa 6
83-034 Trąbki Wielkie

Szybki kontakt!
+
Wyślij!