PRACE I ROBOTY ZIEMNE – PRACE ROZBIÓRKOWE – FIRMA ROZBIÓRKOWA

To, czym powinna wyróżniać się dobra firma budowlana, to wiedza i doświadczenie jaką technikę należy dobrać do konkretnej sytuacji. Dotyczy to także wyburzeń – niezbędne jest świadome wybranie rozbiórki metodą chemiczna, zamiast na przykład tej tradycyjnej czy ręcznej. Dzięki obecności na rynku już ponad 30 lat właśnie to jest Państwu w stanie zagwarantować WPB Transport. Wykorzystamy odpowiednie materiały, zadbamy o pełne bezpieczeństwo dla uczestników, jak i osób trzecich oraz zapewnimy znakomite rezultaty prac.

Kiedy znajduje zastosowanie ta technika?

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać rozbiórkę metodą chemiczną przy każdym obiekcie. Jednak nie zawsze jest to najbardziej ekonomiczne czy skuteczne rozwiązanie, dlatego częściej wykorzystuje się je w konkretnych sytuacjach. Przede wszystkim dotyczy to budynków, gdzie jakiekolwiek drgania mogą znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo. Z tej samej przyczyny stosuje się tę technikę tam, gdzie przestrzeń użytkowa terenu wokół obiektu jest wyjątkowo niewielka i nie dostarcza niezbędnej swobody podczas prac.

Co wyróżnia WPB Transport?

Wspomnieliśmy już o naszej wiedzy i doświadczeniu – nie tylko możemy my Państwa zapewnić, że je posiadamy, ale potwierdzają to również liczne certyfikaty oraz referencje. Co więcej, nie obawiamy się skali czy charakteru zlecenia – niezależnie czy projekt rozbiórki metodą chemiczną dotyczy niewielkiego czy dużego obiektu, wykonamy naszą pracę możliwie najsprawniej, jednocześnie zachowując wysoką jakość usług, zgodność z prawem budowlanym oraz bezpieczeństwo.

Jak wygląda rozbiórka metodą chemiczną?

W przeciwieństwie do technik ręcznych oraz mechanicznych, ten wyburzanie chemiczne charakteryzuje się bardzo niskim poziomem hałasu, a także znikomą ilością zapylenia oraz praktycznie nieodczuwalnymi drganiami podczas prowadzenia prac. Z uwagi na powyższe jest to doskonałe rozwiązanie do przestrzeni, w których należy zachować szczególne bezpieczeństwo, a także wszędzie tam, gdzie okolica nie sprzyja w przeprowadzaniu rozbiórki pozostałymi metodami.

Metoda chemiczna doskonale sprawdzi się zatem do wyburzania fundamentów, ale także w niezwykle trudnych warunkach np. gdy w bardzo bliskiej okolicy znajdują się inne obiekty budowlane. Przeprowadzanie rozbiórki tą techniką polega na użyciu specjalistycznych preparatów takich jak niewybuchowe materiały wyburzające. Sam proces rozpoczyna się od wywiercenia otworów w powierzchniach, które mają zostać poddane rozbiórce. Następnie przygotowywany jest specjalny roztwór wody oraz odpowiednio dobranego materiału niewybuchowego, który zostaje wlany do stworzonych wcześniej otworów. Preparat chemiczny zaczyna pęcznieć, a pod jego wpływem materiał rozrywa się i kruszy. To, jak duże elementy pozostaną po rozbiórce zależy wyłącznie od indywidualnych potrzeb – możemy to zrobić odpowiednio rozmieszczając otwory. W celu zapewnienia niezwykle drobnych kawałków wystarczy stworzyć je na planie swojego rodzaju siatki, w niewielkiej odległości od siebie. Dzięki tej metodzie mamy kontrolę nad przebiegiem pęknięć, nie ulatniają się duże ilości pyłu, a także nie będzie potrzebny ciężki sprzęt do oczyszczenia wyburzonego terenu. Do kruszenia większych konstrukcji i głazów polecane jest natomiast wykonywanie otworów w linii prostej – w ten sposób możemy “dzielić” powstałe części na elementy nadające się do transportu.

Jak widać, wyburzanie metodą chemiczną ma bardzo szerokie zastosowanie i szczególnie dobrze sprawdzi się, gdy chcemy uniknąć hałasu, nadmiernego pylenia czy drgań. W zależności od potrzeb, możliwe jest także łączenie poszczególnych technik wyburzeniowych, które również oferujemy naszym klientom.

Kontakt

Wyrażam zgodę

ul. Pocztowa 6
83-034 Trąbki Wielkie

Szybki kontakt!
+
Wyślij!