KLINIEC

Kliniec

Kliniec jest bardzo ważnym elementem w branży budowlanej. Klińcem może być nie tylko kruszywo budowlane, czyli kamień łamany, który posiada frakcję od pięciu do dwudziestu pięciu milimetrów. Klińcem może być to również cios kamienny w kształcie bryły, czyli klina.
Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że bardzo duże znaczenie ma właściwe usytuowanie tego elementu wokół siebie, bez niego bowiem nie można myśleć o żadnej konstrukcji, która w jakikolwiek sposób będzie stabilna. Warto wiedzieć klińce napierają na siebie, bardzo naturalnie ciążąc ku dołowi, zwierając się tym samym przez swój osobliwy kształt.

Właśnie w ten sposób klińce powodują, że konstrukcja nie rozpadnie się, a przenosząc jej ciężar na boki sprawiają, że jest w niezwykle bezpieczna oraz stabilna. Można spokojnie zaufać pomyślności budowli, która bazuje na klińcach. Ponadto dzięki klińcom możliwe jest uformowanie bezpiecznej, a także stabilnej krzywizny, nie tylko za sprawą żelaza, jak i później, betonu czy żelbetonu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że średniowieczni wykorzystywali do jego budowy cegły.

Kontakt

Wyrażam zgodę

ul. Pocztowa 6
83-034 Trąbki Wielkie

Szybki kontakt!
+
Wyślij!