Jednym z najczęściej wykorzystywanych rodzajów kruszywa budowlanego jest tłuczeń. Powstaje on wskutek łamania skał, dzięki czemu uznawany jest za produkt w pełni naturalny. Dzięki swoim doskonałym właściwościom zapewnia wszechstronne zastosowanie, o którym więcej przeczytają Państwo w naszym artykule – zapraszamy!

Gdzie wykorzystywany jest tłuczeń?

Dzięki swojej trwałości i odporności na uszkodzenia, tarcie czy zmiany temperatur tłuczeń sprawdza się doskonale w budownictwie, kolejnictwie oraz ogrodnictwie. Najczęściej kruszywo to znajduje swoje zastosowanie jako materiał do utwardzania nawierzchni drogowych oraz stabilizacji gruntu przeznaczonego pod budowę. Doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku obiektów budowlanych, jak i podjazdów czy parkingów. Powszechnie wykorzystywany jest także jako podsypka przy torach kolejowych, tłumiąc drgania i zapewniając stabilność konstrukcji.

Dzięki temu, że nie kumuluje wody, może być również z powodzeniem wykorzystywany do tworzenia umocnień rowów odwadniających czy pomóc przy uzdatnianiu terenów podmokłych.

Swoje zastosowanie tłuczeń znajduje także w produkcji betonu dzięki łatwej dostępności oraz wysokiej jakości. Zależnie od wybranego rodzaju kruszywa, można z niego stworzyć mieszanki betonowe, które mogą zostać wykorzystane do produkcji elementów konstrukcyjnych różnego rodzaju obiektów budowlanych.

Może być również zastosowany na prywatnych posesjach, utwardzając grunt podjazdów i jednocześnie zapewniając niepowtarzalne walory estetyczne – wystarczy regularnie usuwać roślinność, aby cieszyć się piękną i wygodną w użytkowaniu posesją.

Jak widać, tłuczeń zapewnia szereg zastosowań, a jego wykorzystanie jest bardzo powszechne w branży budowlanej, kolejowej i drogowej. Wszystko zawdzięcza swoim doskonałym właściwościom i stosunkowo niskim cenom w porównaniu do innych rodzajów kruszyw. Najwyższej jakości tłuczeń można zamówić u sprawdzonych dostawców, którzy dokładają wszelkich starań, aby proponowane materiały spełniły wszystkie potrzeby i oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!