W Głogowie powstanie wielka galeria handlowa

rozbiorka--jednos

Fot.: Anna Białęcka

Na placu po koszarach trwają prace rozbiórkowe. Obecnie ściągana jest betonowa i asfaltowa nawierzchnia. W czerwcu 2014 roku ma tu stać galeria handlowa.

Na placu po koszarach trwają prace rozbiórkowe. Obecnie ściągana jest betonowa i asfaltowa nawierzchnia. W czerwcu 2014 roku ma tu stać galeria handlowa.
Teren dawnych koszar w Głogowie zmienia się radykalnie. Zniknęło kilka budynków, pojawiły się góry gruzu. W czerwcu 2014 roku ma tu stać wielka galeria handlowa, o powierzchni 32 tys. mkw.

Wygląda na to, że inwestor ma poważne plany i ta galeria faktycznie w naszym mieście powstanie. Obecnie trwa przygotowywanie placu budowy w miejscu dawnych koszar przy ul. Wojska Polskiego i Sikorskiego. Zburzonych zostało kilka budynków, zrywana jest asfaltowa i betonowa nawierzchnia placów koszarowych. Niebawem ma zacząć się wywózka gruzu. – Spotykamy się z przedstawicielami inwestora co dwa, trzy tygodnie – mówi rzecznik prezydenta Krzysztof Sadowski. – Otrzymujemy informacje na temat postępów w pracach oraz zamierzeniach. Wszystko przebiega z planem, wysoko oceniamy zaangażowanie inwestora.
Zgodnie z założeniami, jeszcze w tym roku inwestor ma uzyskać pozwolenie na budowę. Plac powojskowy ma być przygotowany do budowy w lutym 2013 roku. A stawianie galerii ma zakończyć się w czerwcu 2014 roku.

Ta wielka inwestycja wiązać ma się z jeszcze jedną, czyli budową nowej ulicy. – Porozumienie między gminą a inwestorem jest takie, że dołoży się do jej budowy w 50 procentach – zapewnia Sadowski. – W chwili, gdy otrzyma pozwolenie na budowę ma przekazać do budżetu miasta pieniądze.
To ma nastąpić do końca roku. – Zakładamy, że ogłoszenie przetargu na zbudowanie ulicy nastąpi w lutym, z chwilą wejścia inwestora na plac budowy galerii – dodaje rzecznik. – Powinna ona być gotowa przed uruchomieniem galerii.

Ta nowa ulica ma przebiegać przez dawne koszary, na granicy planowanej galerii. Rozpoczynać się będzie od ul. Sikorskiego, między starostwem a klasztorem, na wysokości ul. Przemysłowej. U zbiegu tych ulic planowana jest budowa ronda. Rondo powstanie również na zakończeniu nowej ulicy, przy połączeniu z ul. Wojska Polskiego, mniej więcej na wysokości hotelu Interferie. Miasto ma zamiar zainwestować dodatkowo w budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Armii Krajowej.
Właścicielem terenu po koszarach oraz inwestorem jest firma Elbfonds Development.

Anna Białęcka
76 833 56 65
abialecka@gazetalubuska.pl
opublikował: Maciej Dobrowolski
Więcej na temat: galeria handlowa, galeria w Głogowie

odnośnik strony internetowej na której znajduję się artykuł: https://www.strefabiznesu.gazetalubuska.pl/artykul/w-glogowie-powstanie-wielka-galeria-handlowa